Популярные статьи:

Понедельник, 01 Август 2016 19:11

Гравірування скла

Гравірування скла проводиться мідними дисками і абразивним кругом невеликих розмірів. Гравірування є найбільш трудомістким, а отже, дорогим процесом.

Воно дозволяє отримувати зображення квітів, птахів, звірів, пейзажів, портретів, сюжетних композицій, написів і візерунків, що відрізняються найтоншими деталями і надають виробу особливу естетичну цінність. Залежно від художнього завдання зображення може мати матову або глянцеву (відполіровану) поверхню. Відзначимо, що широкий вибір гравірувального інструменту пропонує компанія Dremel.

Гравірування буває рельєфним, контррельефним (негативним) і поверхневим (ковзаючим диском). Рельєфне гравірування - це процес послідовного зняття шарів скла, в результаті якого отримують зображення, основні форми якого виступають над втопленим в товщу скла фоном.

Контррельефне гравірування - процес отримання зображення у вигляді утоплених в товщу скла його форм і об'ємів. Причому точки, які на проекті показані ближче до ока, на гравіруванні виконуються найбільш віддаленими: чим ближче до глядача об'єкт, тим більше він заглиблюється в скло. Тут діють закони оптики, тому негативний малюнок сприймається глядачем рельєфно.

Гравірування ковзаючим диском - процес нанесення зображення шляхом безперервного руху скляним предметом по обертаючому диску або абразивному колу, в результаті чого на поверхні його утворюється добре помітний, але не глибокий слід. Гравірування ковзанням є найбільш швидким, але не менш важким видом декорування скла. Хороших результатів можна домогтися гравіюванням на накладному склі поступовим заглибленням в товщу скла і виявленням нових кольорів нижніх шарів (вироби можуть бути дво- і тришаровими). Гравіюванням найчастіше прикрашають вироби, виконані з прозорого, безбарвного скла (як товстостінні, так і тонкостінні). На кольоровому склі гравірування здебільшого маловиразне.

Для нанесення декору гравіюванням застосовується спеціальний гравірувальний верстат декількох модифікацій. Найбільш поширеним є верстат зі знімними дисками і абразивним кругом, закріпленими на спеціальних стрижнях. Гравірувальний верстат має вал, що лежить на двох підшипниках. По центру валу розташовано поглиблення, призначене для введення і утримання знімних стержнів, на кінці яких закріплені мідні диски.

Вал приводиться в рух електродвигуном. Число обертів регулюється за допомогою подвійної багатоступінчастої передачі і шківа. Електродвигун рекомендується встановлювати на бетонній підлозі, щоб під час роботи не виникала вібрація.

Над гравірувальним диском на спеціальному утримувачі зміцнюється шматочок тонкої шкіри («прапорець»), основне призначення якого - запобігати розбризкуванню суспензії і рівномірно подавати її на скло.

Рекомендуем прочитать: